Pasztet bez mięsa w sklepie mięsnym?

pasztet bez mięsa.

Gdzie kupić pasztet bez mięsa? Okazuje się, że w sklepie mięsnym. My wypatrzyliśmy bezmięsny pasztet w sklepie mięsnym za rogiem i postanowiliśmy „wziąć to coś na próbę”. Od tamtej pory kupujemy go stale.

Pasztet bez mięsa, czyli kasza jaglana zapiekana z warzywami od Olewnika

Jesteśmy na etapie sprawdzania, czy bez mięsa da się żyć, a co najmniej czy możliwe jest jego drastyczne ograniczenie w diecie. Jak podaje Portal Spożywczy:

Najważniejszym motywem ograniczania konsumpcji mięsa jest wątpliwość co do jego jakości. Taki pogląd deklaruje 54% badanych. Nadchodzi istna moda na zamienniki mięsa.

bezmięsny pasztet

I tak właśnie jest w naszym przypadku. Jakoś nie mamy ostatnio zaufania do tego, w jaki sposób produkowane jest mięso przetworzone, jak jest przechowywane, co zawiera i jak ten skład produktów mięsnych wpływa na nasze zdrowie.
Coraz bardziej po drodze nam z fleksitarianami, dlatego szukamy zamienników mięsa. Polujemy na potrawy o smaku mięsa, ale bez mięsa. I w tym przypadku udało nam się coś takiego znaleźć – “pasztet wegański“. Już z samego wyglądu „kasza jaglana zapiekana z warzywami” przypomina dość mocno pasztet. Po zakupie zrobiliśmy test. Dokładniej były to kanapki, którymi poczęstowaliśmy nasze dzieci. Dla zmylenia „przeciwnika” wierzch kanapek posmarowaliśmy jeszcze delikatnie majonezem. Jaki był wynik?
Dzieci dały się nabrać… Oby więcej takich potraw w polskich sklepach.

Skład wygląda następująco:

bezmięsny pasztet skład.

Gdzie kupić pasztet bez mięsa?

Nie wiesz jak zrobić bezmięsny pasztet? To nie rób. Znajdź najbliższy sklep sieci Olewnika i zapytaj, czy mają Kaszę Jaglaną Zapiekaną z Warzywami – to właśnie „nasz” bezmięsny pasztet. Można byłoby go przyprawić jeszcze nieco bardziej solą i pieprzem, ale domyślamy się, że zamysł był taki, żeby to konsumentowi dać wolną rękę w tych kwestiach, tym bardziej że przyprawy te są powszechnie dostępne w każdej kuchni.

Podsumowując – smacznego