O nas - mięso bez mięsa

Dla kogo jest portal Mięso bez mięsa?

Portal Mięso bez Mięsa powstał z myślą o osobach, które coraz częściej obawiają się o jakość mięsa dostępnego w sprzedaży i szukają alternatyw. Mamy nadzieję, że treści zgromadzone na portalu pozwolą Wam odkryć równie smaczne, warte uwagi i spróbowanie zamienniki mięsa, czyli tytułowe „mięso bez mięsa”.

 

O czym piszemy na Mięso bez mięsa?

Na portalu Mięso bez mięsa znajdziecie pomysły właśnie na dania bez mięsa, przepisy na potrawy przypominające w smaku mięso, a także gotowe produkty – zamienniki mięsa, bezmięsne potrawy, co ułatwi Wam zmianę swoich żywieniowych przyzwyczajeń i coraz zdrowsze odżywianie.

 

W dziale Mięso bez mięsa znajdziecie informacje z rynku, newsy, ciekawostki o potrawach bez mięsa, zamiennikach mięsa, inspiracje z całego świata – słowem wszystko to, co może Wam pomóc w zrobieniu kolejnego kroku – spróbowania czy da się żyć bez jedzenia mięsa – czy to przez jakiś czas, czy to ograniczając jego spożycie, czy po prostu – wykluczając je z diety raz na zawsze.

W dziale O mięsie znajdziecie niestety niezbyt optymistyczne doniesienia uznanych mediów na temat mięsa, jego produkcji, przetwarzania, dystrybucji, oddziaływania na zdrowie człowieka. To dział, który pomoże Wam wyrobić sobie opinię o tym „złym” mięsie dostępnym w sprzedaży, o branży mięsnej, nieprawidłowościach, wszelkich »grzechach« tej branży, niekiedy też dane statystyczne związane z polską, czy światową branżą mięsną.

W dziale Przepisy, z czasem pojawią się właśnie przepisy na potrawy bezmięsne, ale takie, których zadaniem jest zastąpienie mięsa w codziennej diecie – jego zamiennikami. Z czasem pojawią się tutaj przepisy na dania o częściowo „mięsnych” nazwach, ale bezmięsnym składzie. Do współpracy przy tworzeniu tego działu zapraszamy blogerów i vlogerów kulinarnych. Wkrótce nasze propozycje dla Was pojawią się w kolejnym dziale – Współpraca.

W dziale Współpraca będziemy zamieszczać pomysły na wspólne łączenie sił w słusznej sprawie. Wkrótce opiszemy tu, jak możemy pomóc w promocji Waszych przepisów, blogów, vlogów, czy nawet produktów bezmięsnych.

 

Mięso bez mięsa – informuje i edukuje

Powstanie portalu Mięso bez Mięsa jest też wyrazem buntu przeciwko praktykom niektórych firm z branży mięsnej, które na celu mają maksymalizacje zysków często kosztem zdrowia konsumentów a niekiedy także przy „milczącym przyzwoleniu” instytucji powołanych do obrony interesów i zdrowa konsumentów. Z tego samego powodu rozpowszechniamy tu, cytujemy wiadomości z innych portali, dotyczę wszelkich nieprawidłowości w produkcji i sprzedaży mięsa konsumentom, a także wpływu takich produktów na zdrowie człowieka.

Nie twierdzimy, że mięso jest złe z założenia. Szanujemy wybory i przyzwyczajenia wszystkich konsumentów.

 

Mięso bez mięsa ma pomóc „odnaleźć się” tym, osobom, które chcą ograniczyć spożycie mięsa, a jest do dla nich, przynajmniej na początku – ogromnym wyzwaniem. Dlaczego? Bo lubią smak mięsa i trudno im tak z dnia na dzień z tego smaku zrezygnować. Potrzebują inspiracji, przepisów, wiedzy, zamienników. Oto portal Mięso bez mięsa.

 

Smacznego