Kulki wegetariańskie Ikea. Czy są warte swojej ceny?

Kulki wegetariańskie Ikea

Kulki wegetariańskie Ikea, czyli mrożone, gotowe przysmaki o nazwie ALLEMANSRÄTTEN, które w sklepach Ikea możemy kupić pakowane w opakowaniach po 1 kg, do samodzielnego przyrządzenia mają kilka zalet, ale czy ich smak warty jest swojej ceny?

Kulki wegetariańskie Ikea – cena ALLEMANSRÄTTEN

Cena, w jakiej możemy nabyć pakowane kulki wegetariańskie Ikea to 19,99 PLN za kilogramowe opakowanie mrożonego produktu. Czy to dużo? Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli ktoś, chce to odnieść do ceny produktów mrożonych, ale mięsnych, to kulki ALLEMANSRÄTTEN wychodzą nieporównywalnie taniej, na korzyść roślin, czyli klopsików wegańskich Ikea (bo tak są też często nazywane). Jak się Wam podobają takie zamienniki mięsa?

 

 

Inni czytali także: Hamburger wegański w Ikea >>>

 

Kulki wegetariańskie Ikea na patelnię

Czy klopsiki roślinne Ikea są smaczne?

Znowu kwestia osobistej oceny każdego, kto je konsumuje. Mimo tego, że pewnie ich pierwowzorem były kultowe klopsiki mięsne z Ikea, na kształcie podobieństwo się praktycznie kończy. Smak całkiem niemięsny, kolor może zbliżony, jednak poprzeplatany roślinnymi, zielonymi akcentami, które skutecznie przypominają o składzie potrawy. Parówki wegańskie Ikea, pod tym względem wypadają nieco lepiej. Wracając do klopsików roślinnych z Ikea, ja zdecydowałem się na wersję z patelni. Po kilkuminutowym smażeniu na oleju na patelni już po chwili mogłem spróbować, jak smakują osławione klopsiki roślinne Ikea w domowym zaciszu i…
Nie jest źle, choć dobrze, że ludzie wymyśli przyprawy. Zawsze można wybrać się do innego sklepu po konkurencyjne kulki wegańskie.