Film The Game Changers na Netflix. Pozwól się zainspirować – przestaw się

fim the game changers netflix

Pod koniec października w Netflix pojawiała się nowa pozycja, obok której osoby rozważające „skończenie z mięsem” w swojej diecie nie mogą przejść obojętnie. Ty też Obejrzyj The Game Changers! Tytuł nie jest przypadkowy – ten film naprawdę może zmienić także Twoje życie. Nawet jeśli kochasz mięso i nie zamierzasz z niego rezygnować…

Film The Game Changers – czysta propaganda?

Tak o nim pomyślałem, gdy przeczytałem kilka pierwszych recenzji zaraz po polskiej premierze na Netflix. Już jeden z pierwszych wątków tej produkcji poważnie mnie zirytował, a nawet zniechęcił do dalszego oglądania. Na filmie zobaczymy m.in. krótką historię walki Conor McGregor vs Nate Diaz. Pierwszy je mięso „na potęgę”, drugi jest weganem. Pojedynek wygrał ten drugi. Ten wątek przepleciony jest sprytnie prześmiewczymi wypowiedziami McGregor’a na temat roślinnej diety przeciwnika.

Zobacz portal Zamienniki Mięsa >>>

Na koniec więc „dobro wygrywa ze złem”. Więc co tu jest nie tak? Otóż czynników przesądzających o wyniku walki mogło być przecież dużo więcej. Równie dobrze, podobny materiał można byłoby zmontować, wybierając jakąś inną różnicę pomiędzy dwoma Panami. W The Game Changers postawiono domyślną tezę (oczywiście nie wprost, bo nikt tego nie wypowiedział), że…

Zresztą sami obejrzyjcie ten film, to zrozumiecie, co mam na myśli.

Ok, ale czy mimo to Film The Game Changers warto zobaczyć?

Jednak dobrze, że taki „zabieg” znalazł się w tej produkcji. To już na początku wyczula widza, by zachować zdroworozsądkowy dystans do całego materiału. To, co przekonujące i ciekawe w tym filmie, to wypowiedzi ekspertów. I to nie takich, jakich widzimy w polskich reklamach pseudo leków. Tam wypowiadają się np. uznani trenerzy z wieloletnim dorobkiem i naukowcy. Każdy otwarcie, z przekonaniem mówi o tym, co myśli, lub wie na temat diety roślinnej i mięsnej. Trudno zarzucić takim osobom brak wiarygodności. Właśnie dlatego ten film warty jest polecania. Komu? Wszystkim. Nie tylko tym, którzy są przekonani o wyższości dirty roślinnej nad mięsną. Nie tylko tym, którzy właśnie teraz wahają się, chcą dokonać zmian i potrzebują motywacji. Także tym, którzy uwielbiają smak mięsa i nie chcą na tę chwilę z niego rezygnować. Oni także powinni znać inny punkt widzenia. Kto, wie, może propozycja dla nich to fleksitarianizm?

A może przede wszystkim oni?

Gdzie obejrzeć za darmo The Game Changers?

Na Netflix! Nie polecamy korzystania z podejrzanych serwisów online. Jeśli nie masz Netflix, to może ktoś z Twoich znajomych ma? To będzie świetny pretekst, by znowu się spotkać, a tego nigdy za wiele. Co więcej, możecie też umówić się na przygotowanie jakiejś potrawy bez mięsa, którą później skonsumujecie w podczas seansu. Przyjemne z pożytecznym.

Fot. Kadr z filmu The Game Changers